KURUMSAL

Ege Seramik

1972 yılında İbrahim Polat tarafından İzmir’de kurulan Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1975 yılında üretime geçtikten sonra,  özellikle 90’lı yıllarda altyapı, teknoloji, tasarım ve kalite standartlarına ağırlık vererek, istikrarlı yatırım ve büyüme azmi ve sektöre kazandırdığı yenilikler ile günümüzde  sektörü domine eden en önemli firmalarından biri konumundadır.

Ege Seramik, İzmir Kemalpaşa’da 451.031 m² bir alan üzerinde kurulu ve İzmir limanına 26 km uzaklıktaki üretim tesislerinde,  yaklaşık 23,2 milyon m²/yıl seramik üretim kapasitesine sahiptir.

1992 yılından bugüne kadar halka açık olan şirketin hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.  Şirket hisseleri 2016 yılında Yıldız Pazar’da işlem görmüştür.

Seramik sektörüne birçok ilki taşıyan Ege Seramik, 2009 yılında  “Digital Tile by Ege Seramik” markası ile dijital baskı teknolojisini Türk Seramik Sektörüne tanıtarak sektörün gelişimine katkı sağlamıştır. Bu önemli teknoloji ile birleştirdiği  doğalı kadar gerçek ürünler yaratma hedefini günümüzde ‘’ Kusursuz Doğa, Kusursuz Güzellik ‘’ sloganı ile devam ettirmektedir.

Kurumsal Tanıtım Videosu

50. Yıl Filmi

Ege Seramik, seramik sektöründe  ISO 9001 belgesi almaya hak kazanan ilk firmadır. Ürünün ilk aşamasından tüketiciye sunulmasına kadar geçen her adımda çevresel etkilerin dikkate alınarak üretimin gerçekleştirilmesini sağlayan ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi Belgesi şirketin sahip olduğu bir diğer belgedir. Çalışanların güvenliği, depo sevkiyat alanlarının yönetimi, fabrika fiziki güvenliğinin sağlanması, yükleme operasyonları, elektronik veri dolaşımı ve lojistik gibi süreçlerde aranan güvenliğin belgelendirilmesi Global Security Verification (GSV) ile sağlanmıştır.

Ege Seramik ,  Fransız Standardı NF UPEC belgesine sahiptir. İhracat yapılan tüm ülkeler için gerekli deneti aşamaları olumlu sonuçlanmıştır.

Türk Standartları Enstitüsü ( TSE ) tarafından verilen ‘’TSE Çift Yıldız‘’ Belgesi ile, Ege Seramik ürünlerinin asgari şartlarla sınırlı kalmayıp Türkiye, Avrupa ve Amerika Standartlarında belirtilen özelliklerin üzerinde özelliklere sahip olduğu doğrulanmıştır.

TSE ISO IEC 27001 standardında yer alan politika ve prosedürleri devreye alarak Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kurulmuştur. Bu sitem sayesinde tüm çalışanlar ve ilgili tarafların farkındalığı daha da artırılmış ve bilgi kaynakları üzerindeki koruma kalkanı güçlendirilmiştir.

2015 yılında, Türkiye’nin ilk çevreye duyarlı ve doğalgaz tüketimini azaltan üretim tesislerinin açılış töreni gerçekleştirilmiştir. Gelişen pazarın beklenti ve ihtiyaçlarına uygun olan ürün gruplarını tespit ederek bu alandaki yatırımlara sürekli olarak devam eden Ege Seramik, yenilenen tesislerinde Türkiye'nin ilk eko seramik pişirme fırınını, insansız forklift robotlarını, otomatik paketleme makinalarını, palet istifleme robotlarını, şekillendirme sonrası granül boyama tesislerini palet örtme ve çemberleme hatlarını devreye almıştır.

  Ege Seramik, Türkiye pazarında 150’nin üzerinde yetkili satıcısı ve 2 bin üzerinde tali bayisi ile güçlü bir dağıtım kanalına sahiptir. Aynı zamanda, 50’nin üzerinde ülkeye yaptığı ihracatla dış pazardaki gücünü her geçen gün arttırmaya devam etmektedir. Tüm pazarların ihtiyaçları, sürekleri yenilenen, trendleri yakından takip eden seramik, fayans, karo ürün portföyü ile karşılanmaktadır.  

 

Ege Seramik, şirket misyon ve vizyonu doğrultusunda yürüttüğü çalışmaları ile,  sürekli olarak ileriye gitmenin haklı gururunu taşımaktadır.

ŞİRKET MİSYONU ;

  • Uluslararası standartlarda üretilmiş ürünlerimiz ile,
  •  Ülkemizin gelişen inşaat sektörüne hizmet etmek,
  • Yenilikçi ve yaratıcı faaliyetlerimiz ile sektöre yön vermek,
  • Mümkün olan zaman ve koşullarda sosyal projelere katılmak,
  • Karlılığı hedefleyerek doğaya ve çevreye, paydaşlarımızın ve ilgili tarafların haklarına ve ulusal / uluslararası kanun ve düzenlemelere saygılı olmaktır.

ŞİRKET VİZYONU ;

Bilgi birikimimizi ve uzmanlığımızı kullanarak ve genişleterek başlattığımız faaliyetler ile;

  • Seramik kaplama pazarlarında güvenilir GLOKAL ( GLOBAL & LOKAL ) oyuncu olmak.
  • Toplam müşteri memnuniyetinde daha üst sınırlara ulaşmak.
  • Her segment üreticisi olmamak, kar odaklı olmak, pazar payımızı artıracak şekilde gelişmek ve gelirde sürdürürlebilir büyüme  sağlamak,
  • Teknoloji dünyasının getirdiği yenilikleri uygulayarak sektörde güncel olmak,
  • Çevresel sürdürülebilirlik anlayışı ile geleceğe yatırım yapmaktır.